O společnosti SkyCam

Historie:

Létíním s modely vrtulníků se zabýváme přibližně 8 let a máme tedy bohaté zkušenosti s technikou a ovládáním modelu. Leteckému snímkování se intenzivně věnujeme přibližně poslední 2 roky. Náš vrtulník prošel několikrát vývojovými inovacemi a je na něm provedeno mnoho úprav a vylepšení. Taktéž speciální elektronika pro natáčení fotoaparátu, zpracování video signálu a jeho následný přenos na zem je upravena přímo na míru aby splnila naše vysoké požadavky.
Momentálně připravujeme vybavení modelu telemetrií, takže pilot na zemi bude mít přesné údaje o výšce, poloze modelu a další spoustě užitečných informací přímo před sebou na displaji

Vrtulník:

Speciálně upravený model poháněný výkonným střídavým elektromotorem a řízený kvalitní RC soupravou pracující na kmitočtu 2,4GHz. Model má průměr rotoru 140cm a váží podle vybavení přibližně 4 až 4,5 Kg. Vrtulník je vybaven konzolou pro závěs foto nebo video vybavení, přijímačem a vysílačem pro bezdrátový přenos potřebných údaju a polohovacím zařízením pro přesné zaměření na snímaný objekt.

Foto vybavení:

Pro vlastní focení za letu využíváme digitální zrcadlovku Canon 1000D se stabilizovaným objektivem Canon 18-55mm. Pro doplňkové pozemní focení máme další digitální zrcadlovku Nikon D90 s objektivem Ni kkor 18 - 135mm.

                                                    

Video vybavení:

Pro natáčení letových video záběrů využíváme revoluční kameru Canon HF200 s FullHD rozlišením 1920x1080p a záznamem na paměťové média. Kamera má 15ti násobný optický zoom a senzor obsahující 3.8 mili ónu snímacích bodů.

On-line video přenos na zem:

Pro okamžitý náhled foceného objektu na zemi jsme vyvinuli bezdrátový video přenos, který umožňuje našemu technikovi ve speciálních brýlých sledovat náhled na snímek stejně dobře jako by měl fotoapará t na zemu přiložený u oka.

Pozemní vybavení:

Naše pozemní vybavení obsahuje několik sad pohonných baterií + nabíjecí zařízení pro ně, notebook pro okamžitý náhled, zpracování a vypálení fotek (pokud si nepřejete provést žádné úpravy), přijímač a brýle po bezdrátový video přenos, dvě ovládací žařírení - jedno slouží pro vlastní řízení vrtulníku a druhé pro natáčení a zaměřování fotografické konzoly a další nezbytné věci potřebné pro letecké snímkování.

      
 

N A Š E   F I R M A   S E   T A K É   D Á L E   Z A B Ý V Á :