br>
 
Vaše časté dotazy

1. Za jakého počasí lze létat?

Létání s naším speciálním snímkovacím vrtulníkem je samozřejmě do jisté míry ovlivněno počasím. Pokusíme se Vám nastínit jaké podmínky jsou pro vzlet vyloženě nevhodné a jaké naopak focení usnadňují. Asi největším problémem znemožnujícím létání je déšť. Díky citlivé elektronice a v neposlední řadš i malého světla pro focení nelze za deště létat. Další překážkou může být silný vítr. Kvůli bezpečné pilotáži létáme zhruba do rychlostí 8mi až 10ti m/s. Co se týče teplot, tak tady je již omezení méně. V létě v našem mírném pásmu není žádné teplotní omezení, v zimě se dá podle podmínek létat do -5 až -10°C.

2. V jakém prostoru se s vrtulníkem můžete pohybovat a jaký při letu dělá hluk?

Při dodržení určitých bezpečnostních pravidel se dá s vrtulníkem létat téměř kdekoli. Již sjme měli tu možnost fotit i na úzké lesní cestě, kde bylo prostoru opravdu velmi málo. Samozřejmě nikdy z bez pečnostních důvodů nelétáme přímo nad lidmi. Co se týče hluku, tak náš model má elektrický pohon, tudíž je v letu ve vzduch velmi tichý.

3. Z jaké výšky se dají záběry pořizovat?

Bezpečně létáme od 0 do zhruba 100m výšky, což díky našemu širokoúhlému objektivu většinou naprosto dostačuje. Pokud je potřeba, tak v případě dobrých pomínek lze fotit i ze 150m.

4. V jakém formátu nám snímky dodáte?

Zde velmi záleží na co budete fotografie používat. Pro běžné využití na web, tisk do katalogů, běžných fotek a prezentací se většinou volí oblíbený formát JPG. Pokud chcete snímky tisknout na něco vět šího (plakáty, billboardy, atd.) tak je vhodnější použít nějaký nekomprimovaný formát, například TIFF. V případě dalšího profesionálního zpracování je nejlepší originální formát dat z fotoaparátu RAW nebo NEF. V podstatě jsme ale schopni Vám fotografie dodat v jakémkoli známém obrazovém formátu. Také je samozřejmě možné si snímky u nás nechat přímo vytisknout.

5. Dá se létat nad vodní hladinou?

Ano, nad vodou létat lze. Má to ale jistá specifika a musí být dodrženy naše bezpečnostní podmínky.

 

N A Š E   F I R M A   S E   T A K É   D Á L E   Z A B Ý V Á :